מי אנחנו
מי אנחנו

'ארץ ערבה' הוא הגשמה של חלום. חלום שנולד מהאהבה למדבר, האהבה לאוכל טוב והאהבה לארח.
אחרי שנים של חיפושים ומחשבות, לימודים והכנות, עברנו בקיץ 2004 להתגורר בישוב צוקים, ישוב קהילתי תיירותי קטן בערבה.
אנחנו, דפי ואורן, אז זוג צעיר בתחילת הדרך, החלטנו לבנות כאן מקום איכותי ומיוחד.
אירוח בוטיק במדבר עם סוויטות מבודדות ומושקעות בהן כל פרט נבחר ונוצר בקפידה, בו נוכל להעניק לאורחינו חוויה יוצאת דופן של שהות בנוף קסום,
שקט ורגוע, והנאה מאוכל משובח.

מתוך כבוד רב והערכה לטבע שסביבנו, הפעולה הראשונה שעשינו בשטח היתה פרישת צינורות השקייה  לעצי השיטה הטבעיים בוואדי.
זו היתה תחילת המסע להפיכת הקרקע הבתולית שלנו למה שאנחנו מדמיינים.
ישבנו בשטח שעות, הסתכלנו וחשבנו. לי, דפי, זה היה נראה בלתי אפשרי, בזמן שאורן דילג מגבעה לגבעה וראה בעיני רוחו בדיוק מה יראו מכל חלון של כל סוויטה.
האחריות שהרגשנו כלפי יצירת הטבע הנחתה אותנו לבנות בעדינות - לפני כל חפירה פרשנו יריעות נילון על האדמה מסביב כדי לא לפגוע בפני הקרקע הטבעיים, ואת האדמה החפורה סיננו כדי לשמור את האבנים הקטנות לשחזור הקרקע סביב המבנים.
אורן בחר ואסף אבנים מהאיזור, ועל גבי טרסות יפהפיות נטענו בוסתן עצי פרי, שעכשיו כבר אפשר להנות מפירותיו ומציוצי הציפורים שבאות לבקר.
הרבה אהבה אנחנו משקיעים בדרך, אמונה וסבלנות.

הסוויטה הראשונה, סוויטת הבוסתן, נפתחה לאירוח בחורף 2011-2012. מתגובות האורחים שהגיעו לסוויטה הרגשנו שאנחנו בדרך הנכונה להגשמת החלום. הפרטיות המלאה, השקט האינסופי, הנוף העוצמתי שמוביל לניתוק ולתחושת חופש אמיתי, כל האהבה שנתנו למקום התחילה לחזור אלינו בחזרה מהאורחים הנרגשים.
במקביל הפכנו מזוג צעיר למשפחה אמיתית. הצטרפו אלינו ארבעת ילדינו המתוקים להפליא – שני, דריה, נטע ועמוס, בניית הבית הפיזי והמהותי שלנו מתרחבת בכל המישורים.
הגיע סתיו 2014, מאחורינו עשר שנים של יצירה ובריאה בהשקעה גדולה, ו'ארץ ערבה' נפתחת לאירוח מלא. לסוויטת הבוסתן מצטרפות ארבע סוויטות על קו הואדי, ובמסעדה כבר מתבשלים המטעמים. הסוויטות מקסימות. השילוב של המבט הבלתי אמצעי למדבר בגובה העיניים, עם ההקפדה על כל פרט קטן בתכנון, בבניה ובאבזור יוצר קסם שהצליח להפתיע קצת אפילו אותנו.
התפריט של המסעדה גובש בהדרגה לאורך כל השנים האחרונות, והדיוקים הסופיים הושלמו בעשרות מנות נסיוניות בבית – אורן מבשל ולצד המנה צלוחיות רבות של עשבי תבלין ותוספות, כדי לבחור את שילוב הטעמים המושלם, והתוספת המדוייקת ביותר לכל מנה.

אנחנו שמחים ומתרגשים להזמין אתכם להתארח ולהנות מהיצירה שלנו.